• NOSITELÉ FRANTIŠKÁNSKÉ SPIRITUALITY A ISLÁM
    František žádal o právo, aby on a jeho bratři mohli svobodně navštěvovat Svatou zemi a místa působení Ježíše Krista. Vyhnul se přitom všemu co by mohlo muslimy popuzovat… nemluvil nikdy o islámu a muslimech negativně, nikdy je nedémonizoval…
  • Robert Hossein z knihy Vlk pohlazený Bohem
    Znalosti a konzum patří do řádu vlastnění, ale mne zajímá být a milovat. Život je pro mne Kristus…Vykročme z průměrnosti.
  • Tvůrčí modlitba-Antonyj Surožksky
    Žít celý den tvořivě: Každý den je požehnaný. Každé setkání je setkání s Bohem a před jeho zrakem. Být schopni dívat se, slyšet bližního, být potichu, být schopni dávat i přijímat, co je nám nabízeno. Avšak nedaří se :  málokdy žijeme pouze z hloubky a bohatství, jež v sobě nosíme, ale spíše přijímáme život z vnějšku. Usilujme dál
  • Vnitřní modlitba sv. Františka
    Z popisu Františkova života víme, že velkou a možná že i větší část svého františkánského života prožil na modlitbách, a to nejčastěji v poustevnách a o samotě v tichu. Jeho skutky ukazují, že s Kristem denně žil, komunikoval a snažil s mu být nablízku ve všem, co konal. Naučíme-li se vnitřní modlitbě, pochopíme z ní jak žil sv. František.
  • Anselm Kraus – Jak následovat Krista a jeho služebníka Františka Základní františkánské postoje
    Každodenní život pro nás nemůže být v popředí, ale za vším musíme vidět Boha. Objevit smysl. Volání Páně často přichází nenápadně. Františkův proces obrácení trval 7 let a ani potom ještě nebyl dokončen. Obrácení potřebuje čas a bolest.
  • Ideály sv. Františka Serafínského – (Dr.Hilarin Felder)
    František byl od přirozenosti veselé a radostné mysli.
  • Pokoj a dobro
    Vítejte Na stránkách výpisků na téma sv. František, Františkánská rodina, církev, duchovní živoz. Seznam jiných františkánských stránech najdeš v odkazech v menu nahoře.